Piecas dienas Ungārijā

Domājot par Ungāriju, prātā nāk tās slavenie gastronomiskie simboli: gulašs, saldā paprika, Tokajas vīns... Bet, ja ir pāris brīvas dienas un gribas nedaudz palutināt savu nogurušo ķermeni un prātu, lieliska dāvana, ko sev pasniegt, ir atpūta Ungārijas “ūdeņos”.

Divu ceļojumu iespaidi, kuros šogad devās “Vanilla Travel” ilggadīgā kliente Sniedzīte Vīlmane. Dalīsimies ar informāciju par ceļošanu un ceļojumu plānošanu pandēmijas apstākļos, kā arī Sniedzītes gūtajiem ceļojuma iespaidiem. Otrais ceļojums – uz Ungāriju šā gada septembrī.

Mazā Toskāna Balatona un Hevīza krastos

Ungārijas “ūdeņi”

Domājot par Ungāriju, prātā nāk tās slavenie gastronomiskie simboli: gulašs, saldā paprika, Tokajas vīns… Bet, ja ir pāris brīvas dienas un gribas nedaudz palutināt savu nogurušo ķermeni un prātu, lieliska dāvana, ko sev pasniegt, ir atpūta Ungārijas “ūdeņos”. Sniedzīte pie “Vanilla Travel” vērsās ar vēlmi vienlaikus nedaudz atpūsties pirms rudens sezonas atnākšanas un apmeklēt Hevīza ezeru (Lake Hévíz): pasaulē lielāko termālo ezeru, kurā iespējams arī peldēties. Ungārija, slavena ar atjaunojošu ūdens atpūtu, ir pāris dienu ceļojumam lieliski piemērots galamērķis, kur ļaut, lai Tavu ķermeni palutina dažādajās ūdens procedūrās, un sasmelties enerģiju aktīvajai darba dzīvei. 

Uz Austrumeiropā lielāko saldūdens ezeru Balatonu un tam blakus esošo spa pilsētiņu Hevīzu, kuras vārdā nodēvēts arī pats ezers, var nokļūt, aizlidojot uz Budapeštu un noīrējot auto – ar to galamērķi var sasniegt nepilnu trīs stundu laikā. Balatons un Hevīza ezers ir eiropiešu iecienīts kūrorta reģions, un gados vecāki ūdens procedūru cienītāji teju visas brīvdienas mēdz pavadīt lieliskās spa procedūrās… Taču Hevīza un Balatona apkaime piedāvā arī aktīvu atpūtu tiem, kuri mierā vien visas brīvdienas nosēdēt nevar.

“Mazā Toskāna” un ceļmalu vīns

Šo apkaimi mēdz dēvēt arī par “Mazo Toskānu” – un ne velti. Klimats un dabas ainavas patiesi ir pielīdzināmas vasarai Itālijas un Francijas laukos, taču, atšķirībā no šiem, tūristu pārpilnajiem reģioniem, Ungārijas daba ir neskarta, un piedāvā ne tikai atpūtu no citiem ceļotājiem, bet arī dzīvīgāku atmosfēru. Sniedzītes vārdiem sakot, “Vecajā Eiropā” nepieradinātā Ungārijas dabas sajūta vairs īsti nav notverama.

Aizraujošas ir arī kalnu pastaigas un ūdens sports. Balatona ezerā atļauti visi nemotorizētie ūdens sporta prieki – supi, kaitošana, burāšana… Tāpēc dienas iespējams pavadīt aktīvi, kamēr pēcpusdienas un vakarus var veltīt ķermeņa palutināšanai un siltā Hevīza ūdens baudīšanai, gaisa temperatūrai nodrošinot patīkamu kontrastu.

Taču, neskatoties uz dažādo ūdens procedūru plašo pieejamību un popularitāti, to, ka Ungārija ir vīna zeme, nešaubīgi varēja izjust arī Balatona reģionā. Pa ceļam bija iespēja ne tikai apmeklēt neskaitāmās vīna darītavas, kurās nereti pieejamas arī naktsmītnes, bet arī iegādāties vīnu ceļmalās – tā, kā Latvijā ierasts rudenī piestāt, lai nopirktu ābolus vai kartupeļus. Turklāt lēti! Lētākais vīns, kuru Sniedzīte uzdrošinājusies nobaudīt ceļojuma laikā, maksājis vien 0,85 eiro litrā, turklāt nemaz nebijis skādējams… Šis ceļojums noteikti apstiprinājis to, ka rūdīti vīna cienītāji ceļojumu uz Ungāriju var plānot arī, par galamērķiem nospraužot dažādās vīna darītavas – jāviļas nebūs!

Pa vietējo pēdām

Lai gan Balatona un Hevīza infrastruktūra ietver labi aprīkotas augstas klases viesnīcas, vietējā kolorīta izbaudīšanai par naktsmītnēm iespējams izvēlēties arī nelielās viesu mājas, kas šajā reģionā ir populāras. Turklāt, izdaudzināta ir ne tikai ungāru viesmīlība, bet arī virtuve un ēšanas kultūra.

Paklausot vietējo ieteikumiem, Ungārijā var nokļūt mazos, Tripadvisor neatrodamos restorāniņos, kuru fasādes, iespējams, nerotā pat izkārtne un kuros pie maltītes var tikt, tikai iepriekš piezvanot un vienojoties par ierašanos. Šādā restorānā neaizmirstamas vakariņas baudījusi arī Sniedzīte. Tur šefpavārs esot bijis kungs un pavēlnieks – ēdienkartes vietā viesiem piedāvāta vien izvēle starp vairākiem gaļas veidiem, kuras viņš pagatavojis pēc saviem ieskatiem un ar paša izvēlētām piedevām. Galarezultāts bijis lielisks un visai apjomīgs, turklāt tas tika pasniegts ungāru tautas mākslinieka īpaši šim restorānam darinātos šķīvjos!

Tuvs un krāšņs galamērķis

Ungārija ir latviešu ceļotājiem tuvs, ātri un ērti sasniedzams galamērķis, kas piedāvā gan dabas krāšņumu un plašu ūdens atpūtas un izklaižu klāstu, gan arī bagātīgas kultūras pieredzes, kuras paliks siltā atmiņā.

Sniedzīte savu mērķi – fiziski un garīgi atpūsties, izbaudīt ūdens procedūras un Ungārijas dabu pirms rudens sezonas sākšanās Latvijā – sasniedza ar uzviju. Lai gan viņai šim ceļojumam šoreiz bija iespēja atvēlēt vien pāris dienas, iespaidu bija gana, un mājās viņa atbrauca ar apņemšanos Ungāriju drīzumā apmeklēt atkal!

 Arī šoreiz, pārvietojoties un paliekot dažādās naktsmītnēs, Sniedzītei lieti noderēja “Vanilla Travel” atbalsts ceļojuma plānošanā, kas ļāva apvienot komfortu un sevis palutināšanu ar aktīvu ceļošanu un kultūras baudīšanu.

Ja arī Tu vēlies doties Tev īpaši izplānotā un Tavām vēlmēm un vajadzībām pielāgotā ceļojumā uz Ungāriju, piesakies ceļojumu konsultācijai šeit!

Šajā rakstā uzzināsi
Tev varētu patikt