Lutetia: mirklis īstas Parīzes

Tuvojas kāds ļoti īpašs, romantisks un atzīmēšanas vērts notikums, kuru vēlies sagaidīt Parīzē? Ir reizes, kad atbilstoša būs tikai pati īpašākā apmešanās vieta – tāda, kurā atrodoties, Parīzes sajūta nepamet ne mirkli...

Tuvojas kāds ļoti īpašs, romantisks un atzīmēšanas vērts notikums, kuru vēlies sagaidīt Parīzē? Ir reizes, kad atbilstoša būs tikai pati īpašākā apmešanās vieta – tāda, kurā atrodoties, Parīzes sajūta nepamet ne mirkli. Viesnīca, no kuras paveras neatkārtojams skats uz visu pilsētu un uz Eifeļa torni, kura iemieso Parīzes šarma pašu esenci. Šoreiz stāsts par ļoti īpašu vietu Parīzē viesnīcu Lutetia 5*.  kura paviesošanos šajā romantiskajā un nostāstiem apvītajā pilsētā padarīs īpaši neaizmirstamu.

Doties uz Parīzi darba darīšanās un apmesties kādā viesnīcā biroju rajonā – tas lai paliek tiem, kuri mazliet noguruši no dzīves! Esot Parīzē taču gribas elpot īstās Parīzes gaisu, kurā vibrē bagātīgajai un seksīgi dobjajai franču valodai raksturīgie nazālie toņi un dzirdami ar citām valodām nesajaucamo franču vārdu par sākumu nedaudz skaļākie nobeigumi. Brīvdienu rītos gribas baudīt brokastis divatā ar mīļoto pie āra galdiņa maiznīcā, kurā smaržo Parīzē gardākā maize, kruasāni un Pain au chocolat. Gribas pēcpusdienās pazust kādā ieliņā ar veikaliem, kuros vienveidīgu suvenīru vietā iespējams iegādāties vietējo dizaineru un mākslinieku radītos darbus.

Šādiem mirkļiem Sēnas kreisajā krastā Senžermēnas (Saint-Germain-des-Prés) rajonā domāta luksusa viesnīca Lutetia (Lutēcija), kuras durvis 2018. gadā atkal tika atvērtas pēc četru gadu renovācijas perioda. Lutetia  bija uzņēmēju pāra Aristīda un Margaritas Busiko (Aristide et Marguerite Boucicaut) izsapņots sapnis. Margarita bija Le Bon Marché iepirkumu centra dibinātāja, un nostāsti vēsta, ka viņa ļoti vēlējusies, lai blakus Le Bon Marché atrastos viesnīca, kurā visiem piegādātājiem un klientiem, ar kuriem viņa bija nodibinājusi draudzīgas un cieņpilnas attiecības, būtu, kur pārnakšņot. Tā nu Lutetia atrodas blakus Le Bon Marché jau vairāk nekā 100 gadu. Viesnīcu īpašu padara ne tikai tajā apskatāmā freska no Art Nouveau perioda un ar Carré Rive Gauche mākslas galeriju asociācijas biedru palīdzību atlasītie tajā apskatāmie mākslas darbi: tajā jūtama arī patiesa Parīzes – gan vēsturiskās, gan mūsdienu – elpa.

Suite Amour

Lutēcijas Suite Amour tā vien aicina uz romantiku – uz garas nedēļas nogales pavadīšanu Parīzē divatā, jo divatā skats uz Eifeļa torni saulrietā, kurš paveras no Suite Amour balkona, ir divtik, nē, četrkārt krāšņāks un atmiņā paliekošāks.

Nereti šķiet, ka šis vārds amour franču valodā ne tikai izklausās kaut kā “pa īstam”, bet arī ka francūži patiesībā ir nākuši klajā ar pašu konceptu – amour… Tā vis nav angliskā love, kuru var attiecināt gan uz savu mūža mīlestību, gan arī uz īpaši gardiem frī kartupeļiem, vai latviski mazliet smagnējā mīlestība, kura, šķiet, reizēm ieliek tādu kā akmeni kabatā… Amour ir gan spēcīga, gan gaisīga, gan klātesoša, gan daļa no gaisa, kuru elpojam Parīzē… Tāds ir arī Suite Amour – šis numuriņš neizskatās pēc Valentīna dienas stūrīša lielveikalā, bet gan piedāvā vieglu, pārdomātu, elegantu un romantisku noskaņu dzīves svinēšanai divatā.

Jāpiebilst, ka Lutetia komandā ir arī viesu attiecību speciālists, kurš gādās par īpašu vēlmju piepildījumu numuriņā. Ja vēlaties ko sevišķu, kādu pārsteigumu otram ….

Pāri, kuri labprāt savu īpašo notikumu vēlētos nosvinēt kopā ar tuviem draugiem vai ģimenes locekļiem, lieliski jutīsies citā numurā ar nosaukumu Eiffel Penthouse. Šajos apartamentos ir jumta terase uz kuras iespējams pasniegt maltīti grupai līdz 10 cilvēkiem. Tā ir iespēja svētkus nosvinēt kādā burvīgā, siltā vakarā, sēžot pie galda uz jumta terases ar 360° skatu uz visu Parīzi un, protams, arī Eifeļa torni…

Lutetia un kulinārija

Pēc iekārtošanās numuriņā, ierašanos Parīzē var godam atzīmēt ar gardu kokteili Lutetia bārā – Josephine. Josephine ir džeza bārs, kurā ceturtdienu, piektdienu un sestdienu vakaros tiek atskaņota dzīvā mūzika, turklāt bāra vienu sienu klāj oriģināla freska no Art Nouveau perioda, kura renovācijas laikā tika atklāta zem septiņām krāsas kārtām… Vēl viens Josephine bāra (kurš, starp citu, nosaukts kolorītās amerikāņu-franču mākslinieces un pretošanās kustības aģentes Žozefīnes Beikers (Josephine Baker) vārdā) lepnums ir talantīgais itāļu bārmenis Nikola Batafarano (Nicola Battafarano), kura radītie gardie kokteiļi nosaukti Beikeres dziesmu vārdos – “Paris, mon amour” (“Parīze, mana mīļotā), “Je ne veux pas travailler” (“Es negribu strādāt”)…

Gardas maltītes, tostarp, izcilas brokastis var nobaudīt Lutetia restorānā La Brasserie, kurš pastāv tikpat ilgi, cik pati viesnīca – jau kopš 1910. gada. La Brasserie ir izvietots divos stāvos, un ir tradicionālas franču virtuves restorāns. Restorāna virtuvei ir atvērts plānojums – tā atrodas aiz stikla sienas, un viesiem ir iespēja novērtēt prasmīgo šefpavāro virtuozo uzstāšanos. La Brasserie īpašais piedāvājums ir jūras veltes – paliekot Lutetia, noteikti vērts nobaudīt La Brasserie jūras velšu plati, kurai restorāna vīnzinis piemeklēs visatbilstošāko vīnu no viesnīcas vīna pagraba… Lutetia vīna pagrabā, starp citu, iespējams apmeklēt vīna degustācijas!

Lutetia ir plašs SPA, kur romantiska ceļojuma laikā tikt palutinātiem – starp sešām ekskluzīvajām SPA procedūru telpām ir arī viena dubultā, kur ķermeņa palološanu un relaksējošu atūtu var izbaudīt divatā! Un džakuzi ar šampanieša glāzi “saldajā ēdienā”…

Senžermēna

Lutetia ir palace hotel statuss, kas to padara vēl izsmalcinātāku par piecu zvaigžņu viesnīcu, un tā ir vienīgā palace hotel Parīzē otrā Sēnas krastā. Ekskluzivitāte viesnīcā ar patiesi autentisku Parīzes apkaimi Senžermēnā. Rajons, kur ir ģimeniska un tāda patiesi franču aura, kur var atrasties starp īstiem parīziešiem, tādiem, kurus iztēlojamies, kad izdzirdam vārdu “Parīze”. Tā nebūt nav uz biznesu vērsta vide – Jūs neredzēsiet pelēkos uzvalkos ģērbtus cilvēkus ar portfeļiem un rūpju rievām sejā, un pastaigās nenāksies doties starp stiklā un metālā spīdošām augstceltnēm un automašīnu trokšņiem.

Lutēcijas apkārtne, kaut atrodas Parīzes centrā, tomēr rada omulīga un šika ciematiņa iespaidu, kur pēcpusdienā var iegriezties Boulangerie Poilâne, kas atrodas Rue du Cherche-Midi ielā, lai nobaudītu tradicionālā senlaicīgā krāsnī ceptu bezgala gardu maizi un papļāpātu ar maiznieku.

Senžermēnas rajons ir tālu no ierastajām tūristu “takām”, bet, tajā pašā laikā, tā ir vieta, kur ir ārkārtīgi daudz, ko redzēt un piedzīvot. Ir patīkami izvairīties no visās Eiropas metropolēs sastopamajiem tūristu autobusiem un cilvēku grupām gidu vadībā – šī apkaime, gluži vienkārši, netiek reklamēta kā tūrisma galamērķis. Te nav tādu milzīgu iepirkšanās ielu, kā citviet Parīzes centrā, bet, piemēram, klasiskais Le Bon Marché iepirkumu centrs piedāvā nozīmīgāko dizaineru zīmolus (tur var iegādāties Dior, Chanel, Celine un Louis Vuitton zīmolu preces), un tas ir tik elegants un rada tādu privātuma sajūtu, ka pat tāda salīdzinoši ikdienišķa nodarbe kā iepirkšanās var kļūt par īpašu un Parīzi raksturojošu piedzīvojuma sastāvdaļu. Le Bon Marché piedāvā arī jauno franču dizaineru, piemēram, Vanesas Bruno (Vanessa Bruno) zīmola preces.

Un pēc Le Bon Marché pavadītas pēcpusdienas ir īstais laiks apmeklēt arī La Grande Épicerie de Paris, kurā piedāvā ne tikai augstākās kvalitātes vietējos un ārzemju pārtikas produktus, bet arī lielisku un dzīvīgu gastro tirgu jeb food court, kura atvērtais plānojums un vienkāršie, gardie ēdieni radīs patīkamu atmosfēru aktīvas dienas nobeigumam.

Gribētos teikt, ka Lutetia apkaime ir īstā vieta tiem eiropiešiem, kuri jau labi pazīst Parīzi, un tāpēc šoreiz vēlas redzēt, sajust un izbaudīt kaut ko vairāk: autentisku, kultūras un romantikas apvītu franču garu.

Lutetia nevar aizmirst, un ikvienam, kurš to reizi apmeklējis, noteikti gribēsies te atgriezties. Saderināšanās, laulību gadadienas sagaidīšana vai kāds cits brīnišķīgs un romantisks notikums, pasaules romantiskākajai pilsētai iezīmējot fona aprises.

Un patiesībā ir taču arī atmiņas, kuras vajag noglabāt prāta lādītē ar uzrakstu “Vislabākās…”Par īpašo mirkļu organizēšanu Lutetia jautājiet “Vanilla Travel”!

Fakti par Lutetia

Lutetia viesnīcā ir 184 numuriņi, starp tiem 47 apartamenti un 8 īpaši izveidotie apartamenti; 45 numuriņi ar skatu uz Eifeļa torni.

Pirmā līmeņa numuriņš Grand Superior – 30 m2 plašs, Lutetia ir vieni no lielākajiem numuriem Parīzē.

Īpašie numuri:

Suite Amour – piemērots romantiskai atpūtai divatā

Eiffel Writer’s Suite – numuriņš literārai iedvesmai

The Saint Germain Penthouse by Coppola – ar slavenā režisora līdzdalību iekārtots numuriņš viņa mājokļa stilā

Eiffel Penthouse – penthouse numuriņš ar jumta terasi, ar 360° skatu uz visu Parīzi

The Presidential Carré Rive Gauche Suite – liels, plaša un grezna dzīvokļa stilā iekārtots apartaments

Parisienne – Izabellas Ipēras “pop-up” numuriņš, kurā atrodama arī viņas valkāta unikāla Yves Saint Laurent kleita

Šajā rakstā uzzināsi
Tev varētu patikt