Iskijas sala: termālo ūdeņu kūre veselībai un mieram

Neapoles līča vulkāniskās saliņas Iskijas termālie ūdeņi ar to spēcīgajām dziednieciskajām īpašībām ir pazīstami jau vairāk nekā 2000 gadu. To ārstniecisko īpašību un nervu sistēmu nomierinošās ietekmes dēļ Iskija ir lielisks atpūtas ceļojuma galamērķis ikvienam, kuram nepieciešams miers un kurš vēlas palutināt gan ķermeni, gan prātu.

Par galamērķi, kur doties, lai ātri un paliekoši atgūtu fizisko veselību un nomierinātu nervu sistēmu, stāsta uzņēmuma “Vanilla Travel” vadītāja Inga Kavaca.

Ar ko pasaulē pazīstama Iskija?

46km2 nelielās Neapoles līča vulkāniskās saliņas Iskijas, kuru mēdz dēvēt arī par Mūžīgās jaunības salu un Itālijas veselības kūrortu, termālie ūdeņi ar to spēcīgajām dziednieciskajām īpašībām ir pazīstami jau vairāk nekā 2000 gadu. Zināms, ka Iskijas ūdeņi, kurus iegūst no vairāk nekā 100 termālajiem vulkāniskajiem avotiem, palīdz cīnīties pret visdažādākajām elpceļu saslimšanām, alerģijām un ādas slimībām, kā arī reimatismu, artrītu un osteoporozi.

Ūdeņu ārstnieciskās īpašības uz organismu iedarbojas strauji, turklāt, tiem piemīt ne tikai ārstējoša, bet arī nervu sistēmu nomierinoša ietekme – ar ilgtermiņa efektu. Šo iemeslu dēļ Iskija ir lielisks atpūtas ceļojuma galamērķis ikvienam, kuram nepieciešams miers un atpūta, un kurš vēlas palutināt un ļaut apstāties un nomierināties gan savam ķermenim, gan prātam.

Iskijas ūdeņu izcelsme

Salas pirmiedzīvotāji grieķi Iskijā apmetās jau 8. gadsimtā pirms mūsu ēras, un ātri vien atklāja vulkānisko termālo ūdeņu unikālās īpašības – tempļus un altārus ap tiem cēla ne tikai, lai godinātu skaistuma un mīlestības dievieti Afrodīti, bet arī Apollo, kurš vienmēr ticis saistīts ar veselību un atveseļošanos.

Iskijas ūdeņi ir unikāli pateicoties salas vulkāniskajai izcelsmei un seismiskajai aktivitātei, kas salā novērojama vēl joprojām. Lietusūdeņi uzkrājas pazemes rezervuāros, kuros tie tiek uzsildīti un pārvērsti tvaikā, kas, savukārt, sasniedz virszemi, ceļā uzņemot bagātīgās augsnē esošās minerālvielas. Tādējādi, ūdeņiem, kuri sasniedz virszemi, piemīt gan skābas, gan sārmainas īpašības, un to sastāvā dažādos daudzumos ir atrodams magnijs, ogļūdeņradis, nātrijs, sērs, jods, hlors, dzelzs, kālijs un dažādi citi mikroelementi un aktīvas vielas, tostarp, arī ūdenī šķīstošā cēlgāze radons, kam ir izteikti dziedinošas īpašības. Iskijā pieejamās dziedniecības metodēs un dažādajās terapijās tiek izmantots gan termālais ūdens, gan dubļi.

Viesnīcas un termālie baseini

Praktiski visām Iskijā esošajām viesnīcām ir savi termālie baseini; pieejamas gan mazākas viesnīcas ar vienu baseinu, gan lielākas ar vairākiem, tāpēc klientiem noteikti iesakām apmesties viesnīcā, kurā tiek nodrošināts plašāks ūdens procedūru klāsts. Baseinus iedala pēc ūdens temperatūras, kura ir no 36 līdz 45 °C, turklāt katra ūdeņiem ir sava terapeitiskā iedarbība. Pieejami arī aukstāki 15 °C baseini, kuros pēc procedūrām atdzesēties un aktivizēt muskuļu tonusu.

Uz Iskiju var doties gan divatā, gan arī ar bērniem – ir viesnīcas, kurās pieejamie baseini būs piemēroti visai ģimenei. Viena no viesnīcām – Hotel Oasis Castiglione atrodas tieši The Oasis of Castiglione spa parkā, tādējādi, šīs viesnīcas viesiem spa parks ir īpaši ērti pieejams.

Poseidona dārzi un Negombo dārzi

Poseidona termālie dārzi (Poseidon Thermal Gardens) un Negombo termālie dārzi (Negombo Thermal Gardens) ir īpaši baseinu un spa kompleksi Iskijā, kurus noteikti vērts apmeklēt vismaz vienreiz, neatkarīgi no apmešanās vietas. Poseidona dārzs ir lielākais termālais parks Iskijā, kura 6 hektārus plašajā teritorijā pieejami 20 baseini, kuru temperatūra ir no 28° līdz 40°C, trīs jūras ūdens baseini, kas piemēroti bērnu izklaidēm, termālā klinšakmenī izcirstā dabiskā vulkāniskā tvaika sauna, un lielisks spa centrs, kurā pieejamas masāžas, skaistumkopšanas procedūras, fizioterapija un dažādas medicīniskas procedūras, kuras veic augsti kvalificēti profesionāļi.

Iskiju un Poseidona termālos dārzus silto baseinu dēļ droši var apmeklēt arī martā un aprīlī, negaidot siltās sezonas iestāšanos maijā. Šī kompleksa apmeklējumam ieteicams atvēlēt visu dienu (ir pieejama dienas biļete), un ērtībai līdzi vajadzētu paņemt vismaz divus peldkostīmus un personīgo peldmēteli, kā arī dvieli. Poseidona dārzos atrodas arī trīs ēdināšanas zonas, kurās starp procedūrām un baseinu apmeklējumiem baudīt gardas maltītes un uzkodas.

Negombo dārzi ir termāla ūdens parks, kurš atrodas San Montano līcī Lako Ameno (Lacco Ameno) pašā centrā. Negombo dārzos pieejami 12 dažādi baseini, kuru temperatūra ir no 24 līdz 36°C, kā arī kontrasta vannas asinsrites spēcināšanai (piemēram, Japāņu Labirinta vanna, kuras vienā sadaļā ūdens temperatūra ir 18°C, bet otrā 38°C). Negombo dārzos atrodams arī 33 metrus liels jūras ūdens baseins, no kura paveras iespaidīgs skats uz San Montano pludmali. Parka apmklētājiem pieejama arī privāta San Montano pludmales zona ar saulesargiem un pludmales krēsliem.

Negombo dārzos pieejama arī visai īpaša pieredze – termālie ūdeņi tur ir ļoti sārmaini, tāpēc sevišķi tiem apmeklētājiem, kuriem ir kādas ādas vai gremošanas problēmas, iesaka pavadīt aptuveni 15 minūtes zem tekoša sārmainā ūdens. Pēc šī neilgā laiciņa āda un mati ir ārkārtīgi mīksti – gluži kā jaundzimušajam, un šīs pieredzes dēļ vien šo parku ir vērts apmeklēt pat vairākkārt. Negombo parkā var iegādāties arī uz vietas gatavotu dabisku kosmētiku, kuras sastāvā ir sārmainais ūdens un dažādas citas dabiskas sastāvdaļas.

Pieminēšanas vērts ir arī Negombo dārzu restorāns Trattoria Casa Colonica, kurš ir viens no populārākajiem visā salā, un kuru iespējams apmeklēt neatkarīgi no tā, vai viesi apmeklē arī ūdens parku.

Ko vēl darīt Iskijā?

Iskijas apmeklējuma laikā termālo ūdeņu baudīšana nešaubīgi ieņem centrālo lomu, taču gan saliņā, gan tās apkaimē ir arī dažādi aizraujoši apskates objekti un vietas, kuras vērts apmeklēt. Netālu no Iskijas atrodas senā Pompeja, Kapri sala, Amalfi piekraste un, protams, arī pati Neapole, turklāt, arī pati saliņā ir apskates vērtas pilsētiņas, un divas vīna darītavas, kurās baudīt gan itāļu vīnu, gan vietējiem salas itāļiem raksturīgo viesmīlību.

Iskiju varētu pat dēvēt par kolorīto Itāliju – vietējie tur ir draudzīgāki un atvērtāki, un ēdiens un vīns pēc pamatīgas atpūtas termālajos ūdeņos garšo vēl labāk. Iskijā var peldēties arī jūrā – vietējie zina parādīt tādas vietas, kur arī jūrā no zemes dzīlēm ieplūst termālais ūdens…

Ieteicams Iskiju apmeklēt laika posmā no aprīļa līdz oktobra beigām, un salā var nokļūt ar prāmi no Neapoles.

Ja arī Tu vēlies doties īpaši izplānotā un Tavām vēlmēm un vajadzībām pielāgotā ceļojumā uz Iskiju, piesakies ceļojumu konsultācijai šeit!

Šajā rakstā uzzināsi
Tev varētu patikt