Divas nedēļas Madeirā

Sniedzīte uzskata, ka kvalitatīva plānošana ir visu ceļojumu pamatā. Arī viņa pati gan pirms došanās ceļā, gan ceļojuma laikā atrod dažādas vietas, kuras vēl var apmeklēt un apskatīt, taču ceļojuma “rāmi” un izdošanās garantiju sniedz tieši pieredzējušais ceļojumu plānotājs. 

Divu ceļojumu iespaidi, kuros šogad devās “Vanilla Travel” ilggadīgā kliente Sniedzīte Vīlmane. Dalīsimies ar informāciju par ceļošanu un ceļojumu plānošanu pandēmijas apstākļos, kā arī Sniedzītes gūtajiem ceļojuma iespaidiem. Pirmais no ceļojumiem – uz Madeiru šā gada martā.

Trekings dubļos, elpu aizraujošas viesnīcas dabā un visa pludmale sev

Sniedzīte Vīlmane ar “Vanilla Travel” vadītāju Ingu Kavacu iepazinās jau sen, un kopš tā laika Inga palīdz Sniedzītei plānot ceļojumus un izzināt pasauli.  Pašas Sniedzītes vārdiem sakot, “nopietnāku braucienu” plānošanu viņa kopš pirmās sadarbības reizes vienmēr uztic “Vanilla Travel”.

Kas Sniedzītei ir svarīgi ceļojot? Kā tiek plānots ceļojums, un kā notiek sadarbība ar “Vanilla Travel”? Sniedzītei parasti jau ir aptuveni skaidrs, kur viņa vēlas aizbraukt – sapnis, iedoma vai internetā ieraudzīta potenciāli aizraujoša iespēja. Pēc tam viņa zvana Ingai, lai šo idejas aizmetni pārrunātu: vai ir tā, kā viņai šķiet? Vai uz konkrēto galamērķi ir vērts aizbraukt? Sniedzītei primāri svarīgi ir tas, ko viņa ceļojumā varēs redzēt un piedzīvot, lai gan, kā viņa pati piebilst, citiem, protams, ceļojot var būt pavisam atšķirīgas prioritātes, piemēram, servisa kvalitāte vai iespēja kārtīgi paballēties. Ir būtiski zināt, kas ir tas, ko ceļojot vēlies, un, tāpat arī, kas ir tas, ko pavisam noteikti nevēlies.

Uz Madeiru Sniedzīte vēlējās aizbraukt jau sen. Ceļojumā viņai svarīgs bija trekings kalnos un vērienīga dabas “piedzīvošana”. Būtiski bija arī redzēt dažādu Madeiru, tāpēc bija jāparedz uzturēšanās vairākās naktsmītnēs, jāuzzina, kas pieejams un kas apskatāms tām apkārt, un vai no tām ātri un ērti var nokļūt līdz trekinga trasēm. Papildu dimensiju gatavošanās procesam, protams, piešķīra arī fakts, ka ceļošana notika pandēmijas apstākļos. Tādējādi bija svarīgi iepriekš rūpīgi apzināt gan to, kā ierobežojumi ietekmēs nokļūšanu galamērķī, gan arī kādi drošības nosacījumi jāievēro, esot uz vietas. Tāpat zināms, ka pandēmija būtiski iespaidojusi tūrisma biznesu, tāpēc uz naktsmītņu, restorānu un dažādu apskates objektu pieejamību vairs tāpat vien, nepārbaudot, īsti paļauties nevar. Šajā izziņas procesā “Vanilla Travel” bija īpaši liels atbalsts.

(Inter)aktīva plānošana

Sniedzīte uzskata, ka kvalitatīva plānošana ir visu ceļojumu pamatā. Arī viņa pati gan pirms došanās ceļā, gan ceļojuma laikā atrod dažādas vietas, kuras vēl var apmeklēt un apskatīt, taču ceļojuma “rāmi” un izdošanās garantiju sniedz tieši pieredzējušais ceļojumu plānotājs. 

Veiksmīga jau sākotnēji bijusi pati ceļojuma struktūra – Madeiras apmeklējuma sākumā ieplānota aktīvāka nedēļa, bet mierīgākai (lai gan ne pavisam mierīgai!) atpūtai un baudīšanai veltīta nedēļa ceļojuma otrā pusē. Tāpat lieliskas bija gan pašas viesnīcas, kurās viņa uzturējās ceļojuma laikā, gan to praktiskais un ainaviskais novietojums: tās atradās gana tuvu trekinga trasēm, un gluži vai dabas ainavas vidū! Visas viesnīcas deva iespēju baudīt gan komfortu, gan tuvumu dabai, kas Sniedzītei ceļojumos ir īpaši svarīgi.

Viņas pieredzē ceļojuma plānošanas process ir interaktīvs – lai viss izdotos pēc iespējas labāk, svarīgs ir abu pušu kopdarbs un ceļotāja aktīva iesaiste. Pēc pirmās sarunas, kurā tiek ieskicētas vēlmes un izlemts par galamērķi, “Vanilla Travel” sagatavo sākotnējo ceļojuma programmas piedāvājumu un plānu, kurš tad tiek kopā pārrunāts un adaptēts. Parasti “Vanilla Travel” sagatavotos ceļojumu plānus Sniedzīte apskata kartē Google Earth un virtuāli “iziet” cauri savam ceļojumam un tā dažādajām vietām, lai pajustos.

Sniedzītes ceļošanas pieredzē ir bijuši arī kompleksāki un tālāki ceļojumi uz valstīm ārpus Eiropas, kur svarīga bijusi arī ceļojumu partnera asistence, viņai esot “uz vietas”. Piemēram, ir bijusi nepieciešama palīdzība, šķērsojot Vjetnamas robežu, kura Sniedzītei lieti noderējusi.

Aģentūra, Sniedzītes vārdiem sakot, sniedz “apdrošināšanu” – apziņu, ka tas, kas gaida galamērķī, atbildīs cerībām un vēlamajiem kvalitātes standartiem, jo internetā, galu galā, kaut ko atrast mūsdienās var ikviens. Taču drošība un apziņa, ka būs iespēja ceļojumu mierīgi izbaudīt, nāk tikai no ilggadējas aģentūras pieredzes darbā ar neskaitāmiem klientiem un sadarbības partneriem galamērķos, kuri regulāri tiek atkārtoti “notestēti”. Ne mazāk svarīgi Sniedzītei ir arī tas, ka pat viņai, visai pieredzējušai ceļotājai, šī sadarbība ļauj piedzīvot tādas vietas un norises, kuras pati nevarētu atrast un neiedomātos meklēt. Sniedzītes atziņa ir viennozīmīga: “Visi ieteikumi un padomi vienmēr beigušies ar kaut ko labu!”

Madeira un Porto Santo: kalni un pludmales

No gandrīz trīs nedēļas garā ceļojumā pirmā nedēļa Madeirā bija plānota aktīva, lai Sniedzītei izdotos “atiet” no darba ritma, un, tā teikt, apturēt vai vismaz palēnināt “iekšējo riteni”, kurš ikdienas dzīvē griežas pārlieku strauji. Pirmā nedēļa tika aizvadīta, baudot Madeiras pasakaino dabu – kalnus, alas, mežus, levadas un neskaitāmās dabas takas. Sniedzīte Madeiru apmeklēja martā, kas šajā salā ir nesezona un samērā lietains posms, taču temperatūra bija pietiekami augsta – +19 grādi, un viņai pieredzējušai, aktīvai ceļotājai lietus un dubļi nebūt netraucēja. Madeira, viņasprāt, ir lielisks galamērķis tieši kalnu dabas mīļotājiem: trekinga trases pārsvarā nav augstas sarežģītības pakāpes, un lielākā daļa no maršrutiem paveicami pāris stundu vai dienas laikā.

Pēc nedēļas Madeirā viņa devās uz citu salu Madeiras arhipelāgā – Porto Santo, kurā ierodoties bija sajūta, ka visā pasakainajā salā nav neviena cita ceļotāja. Porto Santo pavadītās dienas bija daudz saulainākas par nedēļu Madeirā, un skaistajā balto koraļļu smilšu pludmalē varēja baudīt tās burvību – niršanu, snorkelēšanu, koraļļu rifus…

Pēc trīs dienu atpūtas Porto Santo, atlikušās ceļojuma dienas tika pavadītas Madeiras galvaspilsētā Funšālā (Funchal). Ceļojuma “rāmis” ļāva gan atslēgties no ikdienas ritma, gan baudīt dabas skaistumu un dažādas aktivitātes, bet visas viesnīcas, kurās Sniedzīte nakšņoja, patiesi lutināja gan ar servisu, gan elpu aizraujošo krāšņumu.

Ja arī Tu vēlies doties Tev īpaši izplānotā un Tavām vēlmēm un vajadzībām pielāgotā ceļojumā uz Madeiru, piesakies ceļojumu konsultācijai šeit!

Šajā rakstā uzzināsi
Tev varētu patikt